15 i 16 kwietnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski w barberingu. Najlepszy w Polsce został torunianin Szymon Górny.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały zorganizowane Targi Look i beautyVision. To impreza branży fyzjersko-kosmetycznej. W jej trakcie odbyły się także Mistrzostwa Polski we barberingu, fryzjerstwie oraz przedłużaniu włosów.

W tym pierwszym konkursie wziął udział torunianin Szymon Górny. 26-latek okazał się bezkonkurencyjny i zdobył pierwsze miejsce. To kolejny sukces tego barbera, w zeszłym roku bowiem zdobył wicemistrzostwo Polski.

Górny ma też osiągnięcia na arenie międzynarodowej. W październiku ubiegłego roku wystartował w World Champion Barber. Zajął tam drugie miejsce wraz z reprezentacją Polski, zaś w indywidualnych zmaganiach był ósmy. Można więc śmiało napisać, że jest jednym z najlepszych barberów na świecie.

Górny to nazwisko kojarzone z fryzjerstwem i od lat świetnie znane nie tylko w Toruniu. Marcin Górny przez wiele lat pracował, popularyzując markę „Górny”, a teraz robi to również jego syn Szymon.

Od 10 lat pracują razem, a od kilkunastu miesięcy prowadzą wspólnie Salon „Górny Barber”. Lokal znajduje się przy ul. św. Jakuba 10 na toruńskiej Starówce.

Źródło: ototorun.pl