Po dwóch latach przerwy wróciły zawody o tytuł Najlepszego Polskiego Golibrody. Podczas Targow Look – Forum Fryzjerstwa w Poznaniu Szymon Górny zdobył tytuł wicemistrza Polski w barberingu.

Górny to nazwisko kojarzone z fryzjerstwem i od lat świetnie znane nie tylko w Toruniu. Marcin Górny przez wiele lat pracował, popularyzując markę „Górny”, a teraz robi to również jego syn Szymon. Od 10 lat pracują razem, a od kilku miesięcy prowadzą wspólnie Salon „Górny Barber”. Szymon Górny odniósł teraz sukces w ogólnopolskich mistrzostwach w barberingu, które odbyły się 8 maja w Poznaniu.

W zawodach wzięli udział barberzy z całej Polski. – Z niektórymi z nich razem przygotowywałem się do tych mistrzostw. Mieliśmy do zrobienia dwie fryzury. Jedną old school, bardzo klasyczną w barberingu zwaną pompadour. Fryzurę trzeba było przygotować tylko przy użyciu nożyczek, brzytwy, grzebienia i suszarki. Trzeba przyznać, że poradziłem sobie z tym bez większych problemów – mówi Szymon Górny.

Podobnie w drugiej kategorii – Free Style, gdzie można było wykorzystać pełnię swoich możliwości i użyć więcej fantazji. Ja zdecydowałem się jeszcze na koloryzację swojego modela. Rozjaśniłem mu przed konkursem włosy. Wycieniowałem boki maszynką, a reszta była takim „bałaganem loków”. Wyszło świetnie, chociaż początkowo nie chciałem brać udziału w konkursie. Zmobilizowali mnie moi trenerzy Wojtek Karwat, Łukasz Janik, moja żona i oczywiście cała rodzinka. Emocje były ogromne – wspomina.

Po zsumowaniu punktacji za obie fryzury, sędziowie mistrzostw przyznali Szymonowi Górnemu drugie miejsce. Dostał srebrny medal i puchar, ale dla niego, tak jak dla większości uczestników liczy się przede wszystkim prestiż konkursu. Jak sam mówi, teraz ma ogromną motywację, by kolejne zawody wygrać, ale podchodzi do tego z pokorą, wiedząc, że przed nim ciężka praca. Zapowiada treningi i udział w podobnych mistrzostwach także na arenie międzynarodowej, co jest w tej chwili jego marzeniem.

Źródło: ototorun.pl